1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. ABD’de bir banka daha iflas etti!

ABD’de bir banka daha iflas etti!

1678673012885-banka.jpg

Silikon Vadisi Bankası’nın (SVB) ardından New York merkezli Signature Bank’a da kayyım atandığı açıklandı.

New York Financial Hizmetler Departmanı (DFS), ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından mevduat sahiplerini korumak için Signature Bank’a kayyum atandığını açıkladı.

Signature Bank’ın, 31 Aralık 2022’de yaklaşık 110,4 milyar varolan varlığı ve yaklaşık 88,6 milyar atık sevkiyatının bulunduğu yerin, bankanın FDIC bildı sigortasıl.

Açıklamada, DFS’nin yapılarını koruyun, düzenli bir şekilde karantinanın sağlığıyla kuresel finansal sistemin istikrarını korumak için piyasa trendlerini izleyen diğer kuruluşlarla yakın işbirliği ve i.

Bu yıl iflas noktasına giden ilk FDIC sigortalı kurum SVB olmuştu

Kaliforniya merkezli SVB’nin, 21 milyar yıllık tahvil pozisyonunu yaklaşık 1,8 milyar dolar zararla kapatması ve 2 milyar doların üzerindeki sermaye artırımına gideceğini duyurması sonrasındaki hisse fiyatı üerzery’yüzde

Bazı girişim sermayesi yatırımcılarının harcamalarına paralarını bankadan çekmelerini tavsiye etmesi sonrasında bankanın kayıplarının sürmesiyle işlemleri sürdürülmüştü.

FDIC, 10 Mart’ta piyasalarda düşüşe neden olan SVB’ye kayyum atandığını bildirirken, SVB’nin bu yıl iflasa ortaya çıkan ilk FDIC sigortalı kurumu olduğuti.

SVB’nin iflası, 2008 kuresel mali krizinden bu yana ABD’de kayıtlara geçen en büyük banka iflaslarından biri olmuştu. Bu tür en büyük iflas, 2008’deki kriz sırasında Washington Mutual tarafından yaşanmıştı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap