1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda mutabakata yakın

Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda mutabakata yakın

biden-ve-mccarthy-borc-tavanini-yukseltme-konusunda-mutabakata-yakin-NDGhLATT.jpg

Konuya aşina olan bireylere nazaran, Cumhuriyetçi ve Beyaz Saray müzakerecileri, ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için vakit giderek daralırken, borç limitini yükseltmek ve federal harcamaları iki yıl mühletle sınırlamak için bir mutabakata yaklaşıyorlar.

İki taraf son günlerde müzakerelerdeki farklılıkları azalttı, lakin üzerinde mutabakata varılan detaylar süreksiz ve sonuncu bir muahede meydana gelmiş durumda değil. İki taraf, üst sonun ölçüsü konusunda şimdi muahedeye varmadı.

Ortaya çıkan mutabakatın kaidelerine nazaran, Lider Joe Biden’ın bütçe talebi doğrultusunda savunma harcamalarının gelecek yıl yüzde 3 artmasına müsaade verilecek.

Anlaşmaya aşina olan kaynaklara nazaran, mutabakat birebir vakitte ülkenin elektrik şebekesini değerli bir iklim amacı olan yenilenebilir enerjiyi barındıracak biçimde yükseltmek için bir tedbir içerirken, GOP’un desteklediği boru sınırları ve öteki fosil yakıt projeleri için müsaadeleri hızlandıracak.

Anlaşma, Biden’ın Enflasyon Düşürme Yasası kapsamında kazandığı İç Gelir Servisi için 80 milyar dolarlık bütçe artışından 10 milyar dolar kesinti yapacak. Cumhuriyetçiler bir aracı ve kontrol dalgası konusunda ikazda bulunurken, Demokratlar artışın daha az vergi kaçakçılığı yoluyla kendini telafi edeceğini söyledi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap