1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bir Kapanma Kararı Daha: Unbanked

Bir Kapanma Kararı Daha: Unbanked

bir-kapanma-karari-daha-unbanked-WQsTqSaa.jpg

Kripto saklama ve ödeme hizmetleri sunan kripto fintech firması Unbanked, düzenleyici baskısına yenik düşerek kapanma kararı aldı.

Düzenleyici baskıları, birçok şirketi sarsmaya devam ediyor. Bilhassa de son aylardaki baskısını giderek artıran düzenleyiciler, piyasanın önündeki en büyük pürüzlerden biri haline geldi. ABD’de kripto için şiddetli bir düzenleyici ortamının oluşması, Unbanked’in kapanmasına yol açtı. 26 Mayıs’ta yayınlanan bir blog gönderisinde, Unbanked’in kurucu ortakları Ian Kane ve Daniel Gouldman çarpıcı açıklamalarda bulundu. İkili, şirketin ABD’de kurulmasının uzun vadeli makul bir oyun olacağına inandıklarını söylediler, fakat durum bu türlü olmadı.

Şirket Yetkililerinden Açıklamalar Geldi

Ian Kane ve Daniel Gouldman, ABD’de şirket açma kararının çok fazla vakit kaybına ve çok maliyetlere yol açtığını belirtti. Düzenleyicilere karşılık sert bir tavır sergileyen ikili, görüşlerini şu halde söz etti;

“Açıkça belirtmek gerekirse, ABD’li düzenleyiciler etkin olarak şirketlerin (bankalar ve fintech’ler) kripto varlıklarını desteklemesini engellemeye çalışıyor – şirketler bunu gerçek bir formda ve kitabına nazaran yapmaya çalışsalar bile.”

Unbanked’in operasyonlarını durdurma kararı, şirketin son aylarda Mastercard’ın da dahil olduğu birçok şirketle muahede sağlanmasına karşın geldi. Mevzuyla ilgili açıklama yapan yöneticiler, “Diğer kripto şirketleri, katı düzenlemelerden kaçınarak süratle büyürken, düzenleyicilerle alaka kurmanın ve güçlü süreçlerini takip etmenin nihayetinde Unbanked’i öne çıkaracağına inanmıştık” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap