1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin’de zafer sarhoşluğu sürerken bir iddia ortalığı karıştırdı

Bitcoin’de zafer sarhoşluğu sürerken bir iddia ortalığı karıştırdı

bitcoinde-zafer-sarhoslugu-surerken-bir-iddia-ortaligi-karistirdi-eJUuvjKX.jpg

Bitcoin fiyatı yaklaşık 16 aydır görülmeyen bir düzey olan 35 bin doları aştı. Bu etkileyici ralli, kripto para ünitesinin 28 bin dolardan sıçrama yapmasını sağladı.

Özellikle 23 Ekim’de BTC ani bir yükseliş yaşadı ve 31 bin dolardan 34 bin doların üzerine çıktı. 34 bin dolar bariyerini kırdıktan yaklaşık iki saat sonra 35 bin 300 dolar üzere şaşırtan bir doruğa ulaştı. Mevcut durumda ise Bitcoin fiyatı 33 bin dolar düzeylerinden süreç görüyor ve 24 saatte yüzde 10’luk değerli bir artışı yansıtıyor.

ETF itici güç oldu

ABD’nin Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) onaylamanın eşiğinde olduğu inancından hareketle, son vakitlerde kripto topluluğunda bir optimistlik dalgası yayıldı. En büyük Bitcoin GBTC eserinin bir ETF’e dönüştürülme mümkünlüğünü artıran Grayscale lehine yakın tarihli bir mahkeme kararıyla bu durum daha da güçlendirildi. Uzmanlara nazaran bu optimistlik mevcut yükseliş eğiliminin ardındaki itici güç oldu.

Bu kripto coşkusunun ortasında, son 24 saat içinde şaşırtan bir biçimde 310 milyon dolar kıymetinde Bitcoin short durumları tasfiye edildi ve bu da yükseliş eğilimini daha da artırdı. Akabinde Michael Saylor’ın MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı 745 milyon dolarlık kara ulaştı.

Bunun yanı sıra, Bitcoin’in tekrar dirilişine karşılık olarak altcoinler de değerli fiyat artışlarıyla onun müsaadeden gitti. Bu gelişme, ETF’lerin onaylanmasının akabinde kripto para üniteleri için tarihi bir yükseliş yılının başlangıcını müjdeleyebileceği beklentisinin altını çizdi.

İddia ortalığı karıştırdı

Öte yandan yeni bir sav ise yatırımcıları hareketlendirdi. Twitter’da akışa giren kimi söylentilere nazaran, BlackRock‘ın Spot Bitcoin ETF payının artık DTCC web sitesinde listelenmediği söz edildi.

Bilindiği üzere; Depository Trust and Clearing Corporation’da (DTCC) yer alan bu listeyi Nasdaq ticaret sonrası tasfiye, takas, saklama ve bilgi hizmetleri için kullanmaktadır.

Ancak bahisle ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Argüman katılaştığında şimdiki gelişmeleri haberimizin içerisinden takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap