1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Covid’in yeni varyantı okulların açılmasını engelledi! Yeni bir uzaktan eğitim dönemi mi geliyor?

Covid’in yeni varyantı okulların açılmasını engelledi! Yeni bir uzaktan eğitim dönemi mi geliyor?

covidin-yeni-varyanti-okullarin-acilmasini-engelledi-yeni-bir-uzaktan-egitim-donemi-mi-geliyor-UGvs2bq1.jpg

Haziran ayında başlayan yaz tatili Eylül ayının 2. haftasıyla birlikte sona erecek. Böylelikle öğrencilerin yaklaşık 3 aylık yaz tatilleri de bitmiş olacak. Pekala sahiden de okullar Eylül de açılacak mı yoksa bir uzama kelam konusu olacak mı?

Şimdi tatilin uzaması ne alaka diye düşünebilirsiniz. Lakin şu anda dünya yeni bir koronavirüs varyantının tehdidi altında. Dahası bu virüs süratle yayılıyor. Kısa müddette ABD’yi tesiri altına alan virüs, Avrupa’da birtakım kentlerde de görünmeye başladı.

ABD virüsün süratle yayılması üzerine okullara süratli bir halde maske mecburiliği getirdi. Birtakım eyaletlerde ise okulların açılması 1 ay ertelendi.

Covid’in yeni varyantı okulların açılmasını engelledi! Yeni bir uzaktan eğitim periyodu mi geliyor?

Avrupa’da da birebir durum kelam konusu. Virüsün görüldüğü kentlerin kimi bölgelerinde okulların açılması askıya alındı. Virüsün görüldüğü kentlere komşu kentlerde ise maske zaruriliği getirildi.

Peki ya Türkiye? Şimdi bu virüs ülkemizde görülmüş değil. Ama görülmesiyle yaz tatilin uzatılması, en azından örgün eğitim yerine uzaktan eğitime geçilmesi işten bile olmayacaktır. Dolayısıyla tıpkı 20202021 devrinde olduğu üzere bir uzaktan eğitim kelam konusu olabilir.

Bir ihtimal belirli müddet maske ile devam edilip sonrasında uzaktan eğitime de dönülebilir. Herşey yeni virüsün yayılma hızına ve mevcut aşıların bu virüse verecekleri reaksiyona bağlı. Bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap