1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Dev Yatırım Fonu Satıyor: Altcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Dev Yatırım Fonu Satıyor: Altcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

dev-yatirim-fonu-satiyor-altcoin-fiyati-nasil-etkilenecek-PM41nc23.jpg

Kripto para piyasasında yeni bir coşku havası var. Lider kripto Bitcoin’in güçlü yükselişi piyasayı peşinden sürükledi. Bu süreçte lider altcoin Ethereum da Bitcoin kadar olmasa da yükseliş kaydetti. Öyle görünüyor ki bu yükselişi fırsata çevirenler var. Bu arada kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre, fiyatı azalan bir direnç trend çizgisine taşıdı. Peki Ethereum bir çıkış yapacak mı?

1inch Team Yatırım Fonu, lider altcoin’de satışa başladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni bir moral buldu. Uptober, kripto para yatırımcıları için yeni umutlara kapı açtı. Son gelişmelerin ardından lider altcoin Ethereum, 1,800 dolara uzanan bir koşu yaptı. Bu yükseliş doğal olarak kar alımlarını da tetikledi. Analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre, 1inch Team Yatırım Fonu satışa başladı. Bu bağamda analitik platformu şu paylaşımı yaptı:

1inch Team Yatırım Fonu bir saat önce 1.823 dolar fiyattan 4.685 stETH (8,54 milyon dolar) sattı. Karı yaklaşık 900 bin dolar. 1inch Fonu, 28 Ağustos – 13 Ekim tarihleri arasında ortalama 1.631 dolar fiyattan 10.773 ETH (17,57 milyon dolar) satın almıştı.

Balinalar Ethereum biriktirmeye devam ediyor

Ethereum fiyatı için on-chain veriler boğa hissi veriyor. Bu durumu özellikle balina hareketlerine baktığımızda açıkça görüyoruz. Bu sabah erken saatlerde iki balina Coinbase’den yaklaşık 68 milyon dolar değerinde 39.450 Ethereum çekti. Ardından, bir saat önce, başka bir balina da Coinbase’den 15 milyon dolar değerinde ETH çekti. Böylece, son 24 saat içinde merkezi borsalardan 83 milyon dolar değerinde altcoin çekilmiş oldu.

Bu tür büyük hareketlerin genellikle bir arz şokuna neden olması mümkün. Yani bir varlığa olan talebi karşılamak için yeterli likidite yoktur ve bu da fiyat artışına neden olur. Eski Frog Nation CFO’su 0xSifu için olası bir likidasyon bu durumu daha da kötüleştirebilir. Hesabında Synthetix sürekli sözleşmelerinde 21 milyon doların üzerinde ETH short pozisyonu var. ETH fiyatı 1926 dolara ulaşırsa, tasfiye ile karşı karşıya kalması muhtemel.

ETH fiyat tahmini: Lider altcoin yıllık zirveyi mi hedefliyor?

Günlük zaman dilimindeki teknik analiz yükseliş görünümü sunuyor. Artıştan önce günlük RSI’da (yeşil) uzun vadeli bir yükseliş sapması olduğunu gösteriyor. Bir fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde bir yükseliş sapması meydana gelir. Genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesinden önce gelir. Bugün altcoin fiyatı, Ethereum’un yıllık en yüksek seviyesinden bu yana yerinde olan azalan bir direnç trend çizgisine ulaştı.

Eğer altcoin fiyatı kırılırsa, yükseliş trendinin tersine döndüğünü teyit edecektir. Bu durumda, bir sonraki en yakın direnç alanı mevcut fiyatın %10 üzerinde, 2.000 dolar seviyesinde olacaktır. Bu, Ethereum’un yıllık en yüksek seviyesi olan 2.141 doların biraz altında. Devam eden kırılma nedeniyle, tanınmış kripto traderı Crypto Tony, ETH fiyatının hedefe ulaşacağına inanıyor.

Bu yükseliş ETH fiyat tahminine rağmen, direnç trend çizgisinden bir ret, 1.750 dolardaki en yakın yatay destek alanına % 5’lik bir düşüşe neden olabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap