1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Didem Ciner: Türk şirketlerinin rekabet gücü yüksek

Didem Ciner: Türk şirketlerinin rekabet gücü yüksek

didem-ciner-turk-sirketlerinin-rekabet-gucu-yuksek-GGCVasgi.jpg

Şişecam İdare Heyeti Lideri Ahmet Kırman’ın dünyada her yıl yalnızca bir şahsa verilen The Phoenix mükafatını aldığı merasime Ciner Glass İdare Konseyi Lideri Didem Ciner de katıldı.
Ciner, ödül ve Türk şirketlerinin muvaffakiyetleri konusunda Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

Didem Ciner, Şişecam’ın Türkiye’nin en değerli markalarından biri olduğunu belirterek, Şişecam’ın var olduğu tüm alanlarda birinci üçte yer alan bir şirket olduğunu ve dünyadaki muvaffakiyetinin da talih olmadığını vurguladı.

Cumhuriyet ile yaşıt ve Atatürk’ün yönlendirmesiyle kurulan ve büyük başarıla imza atan Şişecam’ın kelam konusu mükafatı almasından ötürü hem bir Türk hem de bir işkadını olarak gurur duyduğunu aktaran Didem Ciner, artık şirketlerin hudutlarının kurulduğu ülke hudutlarına tabi kalmadığını vurguladı.

Türkiye’nin çok çalışkan ve hırslı bir nüfusa sahip olduğunu ve bunun Türk şirketlerine avantaj sağladığını belirten Ciner, “Türk şirketlerinin dünyada rekabet gücü yüksek” dedi.

Dünyada en âlâ şirketlerle yarışan Türk şirketleri olduğunu aktaran Ciner, şirketlerin dalı, yaşı, alanı ne olursa olsun rekabete adapte olmaları gerektiğine dikkat çekti. Ciner, “Dünyada beklentiler ve öncelikler değişti. Yalnızca vizyon ve başarılı bir şirket hayal etmek kâfi olmuyor. Bu vizyonu tüm yönetici kadrolarınıza, çalışanlarınıza, finansmanı sağlayan bankaya, lojistiği sağlayanlara anlatabilmek gerekiyor, tüm ortakların uyumlu olması gerekiyor” sözlerini kullandı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap