En Kaliteli Müzik Stüdyosu Ekipmanları

En kaliteli müzik stüdyosu ekipmanları

Günümüz dünyasında artık müzik yapmak için müzik stüdyolarına gitmeye gerek kalmadı. İsteyen herkes ilgili müzik stüdyosu ekipmanları temin ederek istediği yerden müzik yapabilmektedir. Bu yapılan müziği internet sayesinde istediğimiz yerden yayınlayabiliriz. Her insanın müzik yeteneği yoktur. Müzik yeteneği olanlar da kendi aralarında ayrılır. Kiminin sesi güzeldir, kimi de bir enstrümanı çalabiliyordur. Burada gözden kaçan bir nokta söyleyen şarkıcı ile enstrüman seslerini bir araya getirip bir şarkı, türkü vs. ortaya çıkarabilmek de bir yetenek istemektedir. Bunu bazı müzik ekipmanları ile yaparız. Bu ekipmanlar müzik stüdyosu ekipmanları olarak geçer.

Müzik Stüdyosu Ekipmanları Nelerdir?

   Müzik Stüdyosu ekipmanları deyince aklımıza bilgisayar, stüdyo referans kulaklıkları, condenser mikrofonlar ya da mikrofonlar, midi klavye, shock mount, ses mikseri, monitör hoparlör, ses kartı ve pop filtreyi sayabiliriz.

[geo-post id=”4078″ label=”Önerilen Yazı”]

Stüdyo Ekipmanları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

   En kaliteli stüdyo ekipmanları diye genel bir tabir bu konu için geçerli değil. Çünkü yukarıda saydığımız gibi birçok ekipmanın birçok özelliği bulunmaktadır. Ayrıca her birinin birçok markası bulunmaktadır. Burada karar verilmesi gereken profesyonel müzik stüdyosu mu kurulacağı, evde stüdyo mu kurulacağı yoksa Youtube gibi sosyal medyalar için mi müzik videoları çekileceğidir. Minimum özellikler yukarıda verilmiştir. Vokal mikrofon için SM58 başarılı bir mikrofondur. Enstrüman Mikrofon için SM57 mikrofon başarılıdır diyebiliriz.

Müzik ekipmanlarının kalitesi biraz da bütçeye bağlıdır. Bütçe yeterliyse kullanılmayacak özellik için de para ödenmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Exit mobile version