1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Erdoğan: Körfezden para depo edilmesi TCMB’yi rahatlattı

Erdoğan: Körfezden para depo edilmesi TCMB’yi rahatlattı

erdogan-korfezden-para-depo-edilmesi-tcmbyi-rahatlatti-yhUIpzkm.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında kira fiyatlarına ait değerlendirmelerde bulundu.

‘Türkiye’de konut kiraları yüzde 25 ile sınırlayan düzenlemenin 1 Temmuz’dan itibaren mühleti doluyor; buradan bir müjdeniz var mı, mevzu ile ilgili?’ sorusuna Erdoğan, “İsterseniz bunu artık seçim sonrası atacağımız adımlara bırakmakta yarar var. Cebri adımlar atmak zorundayız. Bu mevzuda Adalet Bakanlığı´nın bu işin üzerine çok sert önlemlerle gitmesi lazım. Bu işin en kıymetli çıkış noktası toplu konut. Şu anda özel kesimi bile 15 sene vade 20 sene vade ile konut satışları yapıyor. Ve bu konut satışlarında da peşinatlar baya düşük. Bu olağan vatandaşlarımızın önünü inanıyorum ki çok çok açacaktır. 85 milyonu bir avuç insanın çok kâr hırsına kurban etmeyeceğiz. Konut arzını artırmak için de kurumlarımız çeşitli takviye paketleri açıklıyorlar. Sarsıntı bölgesindeki konukları da söylediğim üzere süratli bir halde inşallah tamamlayacağız. Lakin fahiş fiyata asla bunları kurban etmeyeceğiz” cevabını verdi.

“Körfez’den para depo edilmesi TCMB’yi rahatlattı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programda, “Körfezden bizim sistemimizin içerisine para depo eden ülkeler oldu. Bu da ister istemez kısa bir mühlet için de olsa Merkez Bankamızı, piyasamızı rahatlattı” dedi.

Erdoğan, iktisadın, bankacılık sisteminin ve finans sisteminin sağlam olduğunu söylerken, “Açık net söylüyorum, bu kriz tellallarının bilhassa telaffuzlarına kimse kulak asmasın” diye konuştu

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap