Hızlı

25 Eki, 2023 26

James Webb Uzay Teleskobundan yeni keşif: Jüpiter’de daha evvel bilinmeyen, yeni bir jet akımı belirlendi

James Webb Uzay Teleskobu, Jüpiter’de orijinal bir keşfe daha imzasını attı. Dev gezegenin atmosferinde yeni bir süratli jet akımı tespit edildi.

16 Eki, 2023 7

Laparoskopik inguinal herni ameliyatı: minimal invaziv cerrahi teknikle sıhhatinize kavuşmak

İnguinal herni, kasık bölgesinde meydana gelen ve iç organların karın boşluğundan dışarıya yanlışsız çıkmasına neden olan yaygın bir sıhhat meselesidir. Klâsik olarak açık cerrahi prosedürlerle tedavi edilen bu durum, günümüzde laparoskopik cerrahi tekniklerle daha tesirli ve süratli bir halde tedavi edilebilmektedir. Laparoskopik inguinal herni ameliyatı, minimal invaziv cerrahi olarak bilinen bir prosedürdür ve hastalar için bir dizi avantaj sunar.

8 Eki, 2023 6

Yarasaların Baş Aşağı Durmasının “Vay be!” Diyeceğiniz Çok Önemli Sebepleri

Gece ortaya çıkmalarıyla ünlü yarasaların baş aşağı durdukları hâlleri eminiz ki herkese ürkütücü geliyordur. Lakin bu durumun, duyunca “vay be!” diyeceğiniz çok değerli sebepleri var!

5 Eki, 2023 3

WhatsApp’a bir özellik daha ekleniyor! Çok bekleniyordu!

WhatsApp, kullanıcıların uzun vakittir beklediği bir güncellemeyi uygulamaya ekliyor. İşte detaylat!

4 Eki, 2023 6

GPRS nedir, ne işe fayda? GPRS açma ve kapatma

GPRS, birinci olarak sesli irtibat için oluşturulmuş bir teknoloji olsa da cep telefonları ve öteki taşınabilir aygıtların birebir ağ üzerinden data göndermesine müsaade vermiş ve taşınabilir irtibatta büsbütün yeni bir çağ başlatmıştır. Pekala, GPRS ne demek, ne işe fayda …

16 Eyl, 2023 5

Apple A17 Pro, A16 Bionic’i zer zor geride bırakabiliyor!

Apple tarafından tanıtılan iPhone 15 Pro modellerine güç veren A17 Pro yonga seti, birinci testlerde beklentileri tam olarak karşılamamış olabilir.

1 Eyl, 2023 4

Hislerimizi fark edip söz edebiliyor muyuz?

Bazen hislerimizi söz etnekte zorlanırız. Belkide yaşadığımız hisleri anlamlandırmada zorluk yaşadığımız için söz de edemiyoruzdur. Pekala hisleri manalandırıp tabir edebilir miyiz? Bunlar geliştirilebilir marifetler midir?

23 Ağu, 2023 6

iPhone ile çektiğiniz fotoğraflar makus mü çıkıyor? Nedeni bu küçük ayar olabilir

iPhone ile fotoğraf çekme konusunda berbat olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bunun nedeni, varsayılan olarak her vakit açık olan bu az bilinen iPhone ayarı olabilir…

21 Ağu, 2023 3

Dikkat Tren Çarpabilir: Point Blank (Storm Tube Haritası)

Bu yazımızda sizlere Point Blank’in trenli haritası Storm Tube’in harita taktiklerini tanıtacağız.

18 Ağu, 2023 4

Ücretsiz Kargodan Özel İndirimlere: Henüz Keşfetmemiş Olanlar İçin Hepsiburada Premium Hakkında Her Şey

Şimdi Hepsiburada Premium ile tanışma fırsatı yakalamadıysanız, bu içerikte sağladığı avantajlardan üye olmak için gereken adımlara her şeyi anlattık!