1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook, Birden Fazla Kişisel Hesap Oluşturmanızı Sağlayacak Özelliğini Duyurdu

Facebook, Birden Fazla Kişisel Hesap Oluşturmanızı Sağlayacak Özelliğini Duyurdu

facebook-birden-fazla-kisisel-hesap-olusturmanizi-saglayacak-ozelligini-duyurdu-IEseE3nr.jpg

bugün erken saatlerde logo değişikliğiyle karşımıza çıkan Facebook, kullanıcıların uzun müddettir beklediği yeni bir özelliği uygulamaya getirdiğini duyurdu. Artık Facebook’ta birden fazla ferdî profil oluşturmak mümkün olacak.

Meta, bugün paylaştığı bir blog gönderisinde yeni özelliğin ayrıntılarını açıkladı. Kullanıcılar, oluşturdukları profiller ortasında basitçe geçiş yapabilecek. Bunu yapmak için çıkış yapmaya da gerek olmayacak.

Aynı anda dört ferdî hesap kullanılabilecek

Yeni özellik, birebir anda dört tane profilin platforma eklemesine imkan tanıyacak. Yeni profillerin bir ana profilinize ek olarak oluşturabileceğiniz alt profiller olacağını söyleyebiliriz. Öbür hesapların en başta tüm özelliklere erişemeyeceğini belirtelim. Örneğin Messenger uygulaması ve Marketplace üzere özellikler bu profillerde desteklenmeyecek.

Meta, son bir yıldır bu özelliği test ettiğini söz ediyor. Biz de kullanıcılar için faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Birtakım beşerler, iş ve özel hayatını farklı tutmak isteyebiliyor. Birden fazla şahsî hesap, bu mevzuda iş görebilir. Ya da yalnızca yakın arkadaşlara özel bir hesap oluşturarak daha özel bir Facebook tecrübesi yaşamak mümkün olabilir. Her hesabın kendi akışına sahip olacağını ekleyelim.

Kişisel hesaplar nasıl oluşturulacak?

Kişisel hesaplar, uygulamadaki “Menü” sayfasının üstünde yer alan profil fotoğrafınızın altından oluşturulabilecek.

Yeni ferdî profiliniz, sonrasında profil kısmının sağına eklenecek. Buraya tıklayarak ferdî hesaplarınız ortasında geçiş yapabileceksiniz. Doğal direkt olarak profil sayfanızın üst kısmından da geçiş sağlanabileceğini ekleyelim.

Yeni özellik, bugünden itibaren global çapta çıkış yapmaya başladı. Meta, önümüzdeki birkaç ay içinde herkese geleceğini söylüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap