İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Facebook’ta artık birden fazla profil oluşturulabiliyor

Facebook’ta artık birden fazla profil oluşturulabiliyor

facebookta-artik-birden-fazla-profil-olusturulabiliyor-upM7feEt.jpg
Meta, Facebook’ta çoklu profil oluşturma özelliğini bir müddettir test ediyor ve artık tüm kullanıcılara açılmaya hazır. Facebook kullanıcıları, birden fazla profil oluşturarak akışları ve içeriklerini kimlerle paylaşabileceklerini belirleyebilecek.

Facebook çoklu profil oluşturma, Android ve iOS uygulaması üzerinden birkaç adımda gerçekleştirilebiliyor. Facebook’ta birden fazla profil oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Facebook’ta profil kısmına gidin.
  2. Üstte yeni profil oluşturma seçeneğini bulun.
  3. Seçin ve profiliniz için bir isim ekleyin.
  4. Facebook profiliniz için bir kullanıcı ismi ekleyin.
  5. Arkadaşlarınızı ekleyin, sayfa ve kümelere katılın.
  6. Profil değiştirme simgesine dokunarak istediğiniz profile geçebilirsiniz.

Facebook, kullanıcıların en fazla dört şahsî profil oluşturmasına müsaade verecek. Toplumsal medya kullanıcıları, her seferinde giriş yapmak zorunda kalmadan hesapları ortasında basitçe geçiş yapabilecek.

Her profil için bildirim ve kapalılık ayarları özelleştirilebilecek. Yalnız ek profillerde birtakım Facebook özellikleri (Dating, Marketplace, Profesyonel Mod gibi) kullanılamayacak. Ayrıyeten ek profil oluşturma ilerleyen vakitte Messenger’a da gelecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap