İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı

Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı

fransa-kripto-paralari-da-ilgilendiren-yasalar-icin-adim-atti-bl9Dm8GP.jpg

Fransız Milletvekilleri kripto paraları da ilgilendiren yasalar için uyumlu adımlar atıyor.

Ülke Senatosu tarafından yapılan bir açıklamaya nazaran, kıymetli bir yasama komitesindeki milletvekilleri, kripto promosyonlarını influencer’lar aracılığıyla kısıtlayan yeni kuralları oybirliğiyle kabul ettiler.

Fransa Senatosundan Çıkan Kripto Ahenk Kanunları Oy Birliği ile Geçti

Ulusal Meclis’te müzakereleri yürüten Arthur Delaporte ve Stéphane Vojetta’nın yaptığı açıklamaya nazaran, muahede, Finansal Piyasalar Kurumu’na kayıtlı olan rastgele bir kripto şirketinin eserleri için reklamlara müsaade veriyor. Bu, daha evvelki kurallara nazaran daha esnek bir yaklaşımı temsil ediyor.

Kozmetik ve kumar üzere alanları içeren fiyatlı pazarlama faaliyetlerini düzenleyen yeni yasa, Avrupa’da toplumsal medya fenomenlerini düzenleyen birinci yasa olabilir.

Yasa tasarısının bir meclis taslağı, influencer’lar aracılığıyla kripto tanıtımını lisanslı dijital varlık şirketleriyle sınırlama yoluna gidebilirdi.

Senatörler, toplumsal medya influencer’larının tescil almış rastgele bir şirketin, şu anda Binance ve Bitstamp üzere onlarca şirketi içeren daha geniş bir kategorideki tanıtımlarına müsaade verilmesi gerektiğini söyleyerek daha az kısıtlama olacak biçimde desteklediler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap