1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. “Gelişen ülkelerde Hindistan ve Çin lokomotif olabilr”

“Gelişen ülkelerde Hindistan ve Çin lokomotif olabilr”

gelisen-ulkelerde-hindistan-ve-cin-lokomotif-olabilr-HItdvxXt.jpg

Wells Fargo Milletlerarası Piyasalar Sorumlusu Brendan Mckenna “Şu anda piyasalar Fed’in faiz artışına gidip gitmeyeceği konusunda piyasalar ikiye bölünmüş durumda” dedi.

Mckenna “Eğer Fed faiz artışına gitmezse gelişmekte olan ülkeler için olumlu olabilir. Bir genişleme siyaseti durumuna tekrar geçerse o vakit da gelişmekte olan ülke piyasaları çok olumlu fiyatlanabilir” dedi.

Hala kovid sonrası yaraların sarılmaya çalışıldığına ve yüksek enflasyon sorununa dikkat çeken Mckenna “Bu yıl büyümenin yavaşlamasını bekliyoruz. 2024’de de yavaşlama devam edebilir. Çin ve Hindistan’da yüzde 5,5 büyüme bekliyoruz. Gelişmekte olan ülkeler için bu ülkeler lokomotif olabilir. Orta Doğu ve Avrupa’da ise büyümenin baskılanabileceğini öngörüyoruz” biçiminde konuştu.

Liranın görünümü için ise Mckenna “TL’nin görünümü seçim sonucuna nazaran değişecek. Uzun vadede dalga uzunluğu büyüyebilir” yorumunda bulundu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap