1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Global piyasalarda dolar güç kaybediyor

Global piyasalarda dolar güç kaybediyor

global-piyasalarda-dolar-guc-kaybediyor-WTCgFczR.jpg

ABD’de dün açıklanan Mart ayı üretici enflasyonu verisinin pandeminin başından bu yana en sert düşüşü kaydetmesinin ve işsizlik maaşına müracaatların geçen hafta varsayımlardan fazla yükseldiğinin açıklanmasının akabinde Wall Street endeksleri günü yükselişle tamamladı.

S&P 500 yüzde 1,33, Nasdaq 100 yüzde 2,03 yükseliş kaydetti. Vadeli süreçlerde ABD endekslerine bir ölçü aşağı taraflı düzeltme gelirken, Avrupa endekslerindeki tablo üst taraflı bir açılışa işaret ediyor.

MSCI Asya Pasifik Endeksi aralıksız yükselişini 4. güne taşıdı. Japon Nikkei 225 yüzde 1, Çin CSI 300 yüzde 0,4 artıda. Hong Kong Hang Seng ise yatay seyrediyor. Dolar tüm G-10 para üniteleri karşısında kıymet kaybederken, Bloomberg Dolar Endeksi düşüşünü 4. güne taşıdı. Euro ise AMB’nin faiz artışlarına devam edeceği, Fed’in ise yalnızca Mayıs’ta son bir artışa gideceği beklentisi ile güçlü seyrediyor.

Euro/Dolar aralıksız 4 günde toplam yüzde 1,95 yükseliş kaydetmiş durumda. Dolar/TL 19,3348 düzeyinden süreç görüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap