1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Google Pixel Watch’un Bazı Üniteleri Rastgele Açılıyor – Webtekno

Google Pixel Watch’un Bazı Üniteleri Rastgele Açılıyor – Webtekno

google-pixel-watchun-bazi-uniteleri-rastgele-aciliyor-webtekno-hyJRhOxz.jpg

Google Pixel Watch, Ekim 2022’de piyasaya sürüldüğünden beri akıllı saat pazarında büyük ilgi gördü. Google ve Fitbit’in birleşmesinin sonucu olan bu saat, sıhhat, fitness, müzik ve daha fazlasını bir ortaya getiriyor.

Ancak saatte beklenmedik sorunlar ortaya çıktı. Birtakım Google Pixel Watch sahipleri, aygıtlarının beklenmedik bir biçimde açıldığını ve pilin dışarı fırladığını söyledi. Bu sorun, hem Bluetooth/Wi-Fi hem de 4G LTE modellerinde görüldü.

Google Pixel Watch neden açılıyor?

Google Pixel Watch’un neden açıldığına dair kesin bir yanıt yok. Kimi kullanıcılar, sorunun pilin şişmesinden kaynaklandığını düşünüyor. Pil şiştikçe, saat kasasına sığmaz hale geliyor ve kapağı zorluyor.

Diğer kullanıcılar ise sorunun yazılımla ilgili olduğunu sav ediyor. Saatin güncellemeleri almadığını yahut gerçek formda senkronize olmadığını söylüyorlar. Bu da saatin çok ısınmasına ve pilin bozulmasına neden oluyor.

Google Pixel Watch’un açılması önemli bir sorun. Saat kullanılamaz hale geliyor ve pilin dışarı çıkması güvenlik riski oluşturuyor. Google, bu sorunu çözmek için çalıştığını belirtti.

Neyse ki bu süreçte şirket, direkt garanti kapsamına giren bu durum için onarımlar gerçekleştiriyor. Ama kullanıcılar bu durumu görmezden gelirse sıvı teması kelam konusu olabilir ve bu da hem saatin hem de paranın çöpe gitmesine sebep olabilir. Bu sebeple kullanıcılara, saatlerini direkt tamire götürmeleri tavsiye ediliyor. 

Google’ın akıllı saat pazarındaki yeni oyuncusu: Google Pixel Watch 2

Google’ın birinci Pixel akıllı saati bu sorun ile cebelleşirken, serinin yeni üyesi Pixel Watch 2’de yolda. Gelin o aygıtın teknik özelliklerine de bir göz atalım:

  • Google Pixel Watch 2, Qualcomm’un Snapdragon W5+ Gen 1 (4nm) işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci, giyilebilir aygıtlar için tasarlanmış ve güç verimliliği konusunda tezli.
  • Cihazın ekranı 1.6 inç büyüklüğünde ve AMOLED teknolojisine sahip. Ekranın çözünürlüğü ise 320 ppi. Ekran ayrıyeten her vakit açık modu ve 1000 nit parlaklık dayanağı sunuyor.
  • Google Pixel Watch 2’nin pil ömrü de selefinden daha güzel. Aygıt, her vakit açık ekran özelliği etkinleştirildiğinde bir günden fazla, kimi pil tasarrufu özellikleri devreye sokulduğunda ise iki güne kadar dayanabiliyor.
  • Google Pixel Watch 2’nin sıhhat sensörleri de dikkat çekiyor. Aygıt, gerilim idaresi için elektrodermal aktivite (cEDA) sensörü ve beden sıcaklığını ölçen bir sensör ile geliyor.
  • Google Pixel Watch 2’nin fiyatı ise Bluetooth/WiFi versiyonu için 349.99 dolar (7.336 TL), LTE versiyonu için ise 399.99 dolar (8.384 TL) olarak belirlenmiş.

Google Pixel Watch 2, Wear OS 4 işletim sistemini kullanan birinci akıllı saat olmasıyla da kıymetli bir adım atıyor. Aygıtın sonbahar periyodunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap