1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. IMF’den bankacılık sektöründe yaşananların ardından “sürekli teyakkuz” çağrısı

IMF’den bankacılık sektöründe yaşananların ardından “sürekli teyakkuz” çağrısı

1679589217366-1673888391445-1662398197034-imf.jpeg

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Julie KosackABD ve Avrupa’da bankacılık sektöründe yaşananlar sonrasında hızla alınan önlemlern piyasa stresini bir ölçüde hafiflettiğini ancak belirsizliğinin yüksek tutulmasına devam edildiğini belirterek, “sürekli teyakkuzda oluntiylini” gerekli teyakkuzda oluntiylini” gerekli teyakkuzda oluntiylini” gerekli

Kozack, genel basın toplantısında, finansal piyasalarda yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Politika yapıcıların hızının attığı adımlara isaret eden Kozack, bunların büyük merkez bankalarının ABD dolarının likiditesini artırmaya yönelik eylemlerini geride bıraktığını anımsattı. kozak, “Alınan tepki piyasa stresini bir ölçüde hafifletti. Bununla birlikte, sonuçların yüksek tutulmasına devam ediyor ve sürekli teyakkuzda olması gerekiyor” dedi.

Bugüne kadar yaşadıklarını devam ettiren çocuklar Kozack, kuresel finansal istikrara yönelik olası sonuçları değerlendirdiklerini dile getirdi.

ABD’de geçen haftalarda silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank’ın iflası, Avrupa’da ise İsviçre merkezli Credit Suisse bankasının en büyük ortağı Suudi Ulusal Bankası’nın sermaye artırımını yapmayacağını duyuracaktı. (AA)

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap