1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır?
 3. İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram toplu fotograf silme
8

İnstagram Toplu Fotoğraf Silme

Instagram fotoğraf paylaşımı yapmak için en ideal sosyal medya uygulamalarından birisi. Günde milyonlarca insan kendi çekmiş olduğu fotoğrafları Instagram üzerinden paylaşmakta ve profilindeki takipçi kitlesini arttırmakta.

Instagram üzerinden aktif fotoğraf paylaşımı yapan kullanıcıların fotoğraf sayıları haliyle her geçen gün artmakta ve bazı kullanıcılar da profilinde paylaşmış olduğu fotoğrafları daha sonra silmek isteyebiliyor.

Tabi bu fotoğrafları tek tek silmek zaman alacağı için kullanıcılar Instagram toplu fotoğraf silme özelliğini araştırmaya başlıyor. İşte, instagramda toplu fotoğraf silmek denildiğinde devreye biz giriyoruz 🙂

Eğer çok sayıda takipçiniz var ve bu hesaptaki fotoğrafları silmek istiyorsanız Instagram toplu fotoğraf silme özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca hesabınızı silerek de bu fotoğraflardan kurtulabilirsiniz ama hesabınızı çöpe atmış olursunuz.

Instagram’da hesabı kapatmak yerine fotoğrafları silip hesabı kullanmaya devam etme isteğinin nedeni de hesabımızdaki takipçileri kaybetmeden yeni bir isim veya yeni bir paylaşım şekli ile devam etme isteğinden kaynaklanabilmektedir. Aşağıda paylaştığımız seçeneklerde takipçilerinizde azalma olmayacak, sadece paylaştığınız fotoğraflar silinecektir.

Iphone (Apple) Cihazlarda Toplu Instagram Fotoğrafı Silme

Uygulama yardımıyla tüm fotoğrafları aynı anda silmek için yapmanız gereken işlem “Cleaner for Instagram” uygulamasını telefonunuza kurmaktır. Hatırlatmamız gereken nokta bu uygulamanın sadece IOS cihazlar için olmasıdır.

 • İlk olarak App Store’a girerek ’Cleaner for Ins’’ uygulamasını indirelim.
 • İkinci adımda ise yüklenen uygulamaya giriş yapalım.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ‘’Media’’ sekmesine dokunalım.
 • Media sekmesi içerisinden silmek istediğiniz fotoğrafları seçelim.
 • Daha sonra sağ üst kısımda yer alan ‘’Actions’’ butonuna basalım.
 • Son olarak ‘’Delete’’ (Temizle/Sil) seçeneğine dokunalım.

Android Cihazlarda Toplu Instagram Fotoğrafı Silme

Android için Play Store’da birkaç uygulama var ancak bazıları paralı ve bazıları da işe yaramamakta. Bu durumda herhangi bir Iphone kullanıcısında telefonu kısa süreliğine esir alarak yukarıdaki işlemi gerçekleştirebilir ve silmek istediğiniz fotoğraflardan topluca kurtulabilirsiniz..

 • Öncelikle ‘’Instant Cleaner – for Instagram’’ uygulamasını Android cihazınıza indirelim.
 • Daha sonra yüklenen uygulamayı açarak, uygulama üzerinden Instagram hesabımıza giriş yapalım.
 • Ardından ekranın alt tarafında yer alan menüden ‘’Posts’’ kısmına giriş yapın.
 • Posts kısmına giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘’Option’’ seçeneğini seçin.
 • Şimdiyse karşınıza çıkan ‘’Select All’’ seçeneğini seçerek ekranda olan bütün fotoğrafları seçin ve ekranın üst tarafında yer alan ‘’Delete’’ seçeneğine basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra instagram toplu fotoğraf silmeniz gerçekleşecektir. Adımlarınızda hata olursa veya işlemlerinizin gerçekleşmediğini düşünüyorsanız yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 15-20 tane silip hemen para istiyolar indirmeyin değmez

 2. Maalesef geneli ücretli ama demo versiyonlarını kullanarak 10 ar 15 er silmekte iyi oluyor. yoksa 100’lerce resim tek tek offf …

 3. Bunun için instagramın artık bir özellik getirmesi gerekiyor. farklı uygulamaların zaten hangisne güveneceğimizi şaşırdık.

 4. para vermeden adam akıllı çalışan bir uygulama bulmak çok zor maalesef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir