1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone çöp diyenler haklı çıktı! Apple çöpten iPhone üretecek

iPhone çöp diyenler haklı çıktı! Apple çöpten iPhone üretecek

iphone-cop-diyenler-hakli-cikti-apple-copten-iphone-uretecek-tCYNyO1v.jpg

Teknoloji devi Apple, sürdürülebilirlik planları kapsamında kıymetli bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, ilerleyen devirlerde büsbütün atık gereçlerden iPhone üretmeyi hedefliyor. Bu kapsamda sürdürülebilirliğe verdiği kıymeti bir defa daha ortaya koyan Apple, atık gereçlerin geri dönüşümüne ve tekrar kullanımına yönelik çalışmalarını hızlandırıyor.

Apple’ın sürdürülebilirlik amaçları, etraf dostu eserlerin dizaynından, atık gereçlerin geri dönüşümüne kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Şirket, etrafa ziyanlı olduğu gerekçesiyle kutuya adaptör koymayı bırakmıştı. Bu karar, şirketin etraf dostu uygulamalarına yönelik attığı değerli adımlardan biriydi. Lakin kutuların içinde adaptör olmaması sonrasında yüksek fiyattan satılan adaptörler tenkit almıştı. Artık ise Apple, büsbütün atık gereçlerden iPhone üretmeyi hedefliyor.

Apple çöpten iPhone üretecek

Apple’ın bu amacına ulaşması için 2030 yılına kadar vakti bulunuyor. Şirket, geri dönüşüm sürecinde kullanılacak materyallerin tedariki, geri dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve üretim kademesindeki güç verimliliğinin artırılması üzere hususlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Bu adım, Apple’ın sürdürülebilirlik konusunda attığı değerli bir adım olarak görülüyor. Şirket, etraf dostu uygulamalarıyla birçok kişinin takdirini kazanmış durumda. Şirketin CEO’su Tim Cook, şirketin sürdürülebilirliğe verdiği değeri birçok kere lisana getirmişti. Apple, gelecek yıllarda da sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarını devam ettirmeyi ve etraf dostu uygulamalarıyla dünya genelinde örnek bir şirket olmayı hedefliyor. Tüm bu gelişmeler ABD merkezli teknoloji devinin gayesinin sadece çok telefon satmak olmadığını da ortaya koymuş durumda.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap