1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. İşte her şeyiyle Xiaomi 14 serisi!

İşte her şeyiyle Xiaomi 14 serisi!

iste-her-seyiyle-xiaomi-14-serisi-fd7BIITz.jpg

Xiaomi, amiral gemisi numara serisi ile premium akıllı telefon segmentine girmeye çalışıyor. Son vakitlerde piyasaya sürülen Xiaomi 13 ve 12 serisi, piyasadaki en düzgün kamera teknolojisi ve öbür donanımları sunuyor ve fiyatları epey rekabetçi. Lakin buna karşın Xiaomi, daha çok bütçe dostu ve orta segment telefonlar satıyor.

Bu durum, Xiaomi’nin premium telefonlar konusunda tüketici inancına gereksinim duyduğunu gösteriyor. 26 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Xiaomi 14 serisi, şirketin amiral gemisi akıllı telefon alıcılarını etkileme konusundaki en son teşebbüsü.

Xiaomi 13 serisinde, bilhassa Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modellerinde, şirket minimalist bir tasarım yaklaşımı benimsedi. Standart modelin ön yüzünde düz bir ekran ve düz iPhone gibisi kenarlar kullandılar. Kamera modülü, şık Leica markasıyla üç kamera sensörünü barındıran kare bir tasarım aldı. Lakin Pro modelde hafif kavisli kenarlar ve kavisli bir ekran bulunuyordu. Duyumlara nazaran, yaklaşan Xiaomi 14 ve 14 Pro, seleflerinin minimalist dizaynını koruyacak fakat kamera tertibi farklı olabilir.

İşte her şeyiyle Xiaomi 14 serisi!

Xiaomi 14 serisi muhtemelen yüksek kaliteli donanımla gelecek. Her iki telefonun da Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, LPDDR5x RAM ve UFS 4 depolama ile çalışması bekleniyor. Ayrıyeten ısı dağılımı için büyük bir VC sıvı soğutma sistemine sahip olabilirler.

Xiaomi 14’ün 90W kablolu şarjı destekleyen 4.600mAh pil ile gelmesi bekleniyor, Xiaomi 14 Pro’nun ise 120W şarjı destekleyen 4.860mAh bir pil ile gelmesi kestirim ediliyor. İki telefonun da 50W kablosuz şarjı ve 10W aykırı kablosuz şarjı desteklemesi olası.

Yaklaşan Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun fiyatlandırması şimdi bilinmiyor. Lakin, onların Xiaomi 13 serisine misal bir fiyatla gelmelerini bekleyebilirsiniz. Referans olarak, Xiaomi 13 Hindistan’da 550$ ile başlıyor, Xiaomi 13 Pro ise 895$ fiyat etiketine sahip.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap