WhatsApp Kalite Bozulmadan Fotoğraf ve Video Gönderme

WhatsApp Kalite Bozulmadan Fotoğraf Gönderme

WhatsApp Kalite Bozulmadan Fotoğraf ve Video Gönderme

Günümüzün anlık popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp’ta, kalite bozulmadan fotoğraf ve video gönderme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp; mesajlaşmanın, görüntülü-sesli konuşmaların, medya paylaşımlarının ve grup sohbetlerinin yapıldığı bir platform olduğu biliniyor.  Uygulamada en fazla video ve fotoğrafların gönderilme işlemleri yapılıyor. Fakat WhatsApp platformunda çok hızlı iletişimin sağlanması sebebiyle internet bandında ki genişlikte çok az meşgul edilmesi gerekiyor. Bu yüzden insanların gönderdikleri fotoğraflar sıkıştırılıyor. Sıkıştırılma sonucundaysa; kalite bozulmadan fotoğraf ve video gönderme söz konusu maalesef olmuyor.

iPhone Kalite Bozulmadan Fotoğraf ve Video Gönderme

iPhone kalite bozmadan fotoğraf gönderme işleminin gerçekleşmesi için öncelikle; gönderim yapacağınız kişiyle olan konuşmanızı açmalısınız. Mesaj kutucuğu içerisinde ki; klasik ataç- dosya eklemesinin olduğuğu simgeye tıklamalısınız. Sonrasındaysa Document dosyasını açmanız gerekiyor. Karşınıza ara yüz gelecek oradan, “Browse other doc” seçeneğini tıklamalısınız. En sonunda da, göndermeyi düşündüğünüz fotoğrafı bularak seçip “send” butonuna tıklamalısınız.

Aynı zamanda doküman şeklinde gönderildiğinde gönderileriniz asla sıkışıp, kalite kaybına uğramıyor. Fotoğraflarınızın gönderilme işlemini yaparken,  hem kalitesinin kesinlikle bozulmasını istemiyor hem de çok fotoğraf gönderecekseniz mutlaka telefonunuza “Es File Explorer”  yüklemelisiniz… Göndermeyi düşündüğünüz fotoğrafları seçerek, uygulamanın ara yüzünde ki sağ alt tarafta ki “More” butonunu tıklayıp oradan da “Compress” yazısına basınız.  Arşiv formatında, mutlaka “ZIP” özelliğini tercih ediniz. “Okey” yazısına basarak, WhatsApp’tan da arşiv olan dosyanın gönderimini yapmalısınız… Fotoğraflar ZIP dosyası içerisinde olduğundan, çözünürlük ve kalite anlamında kesinlikle sorun yaşamayacaksınız.  Aynı zamanda bu aşamaların hepsini Android cihazlarda da uygulamanız mümkündür…

Exit mobile version