1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Kılıçdaroğlu ‘Emekliye bayramlarda iki ikramiye’ dedi, Erdoğan yaptı; eksik kalanı da gelince biz tamamlayacağız

Kılıçdaroğlu ‘Emekliye bayramlarda iki ikramiye’ dedi, Erdoğan yaptı; eksik kalanı da gelince biz tamamlayacağız

1673015806171-faik-oztrk.jpg

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “En düşük emekli aylığı 7 bin 500 lira oldu. Öztrak, “Gençler ne güzel diyor; ‘Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Erdoğan yapar.’ Kemal Kılıçdaroğlu ‘Emekliye bayramlarda iki ikramiye’ dedi, Erdoğan yaptı” açıklamasını paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkez basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, seçim öncesi ve fiyatlarındaki sezona dikkat etmeyi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 500 bin baş sığır ithalatı için ilana çıktığını söyledi. Her seçim döneminde canlı hayvan ve ithalatına hız verildiğini söyleyen Öztrak, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğu 2018’de 1 milyar 755 milyon dolarlık canlı hayvan ithalatı yapıyor. Son 20 yılda yaptıkları canlı hayvan ve ithalatı ise 9 milyar 495 milyon doları buldu. doğru dürüst yem desteği yapmazlar.Ama elin üreticisinden canlı hayvan ve karkas et ithal ederler.İthal etleri de ramazanda millete bir güzelrirler.

“Eksik büyüyü biz tamamlayacağız”

Öztrak, 51 gün sonra Türkiye’de yeni bir dönemin gittiğini belirterek, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, henüz iktidar olmadan hükumete tüm dediklerini yaptıran lider olarak demokrasi dünya satışı geçti bile. Gençler ne güzel diyor; ‘Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Erdoğan yapar.’ Kemal Kılıçdaroğlu ‘Emekliye Bayramlarda İki İkramiye’ Dedi, Erdoğan yaptı.En Son Kemal Kılıçdaroğlu ‘En Düşük -Emekli, minimum -olko -buntan, olkokret kadar olsun’ dedük, erdo, rotakret kadar olsun ‘dedü oldu büyümesi da biz tamamlayacağız. Düşük emekli aylığını asgari ücret hizmetlerini taşıyacağız.Tabii ki her işleri gibi bunda da adaleti bozdular.Yüksek prim ödeyip 7 bin 500 lira ve üstünde aylıkların üstünde aylığı yerinde olsaydı.7 bin 500 lira üzerinde aylık alan emeklilerimizin de gitmesi lazım.İş başına gelince bunu da biz iletişim” kullandı.

“16 Mart 2023 tarihi mesai bitime kadar istifa etmesi gerekirdi”

Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve bakanların milletvekili adaylarının açıklamasını da değerlendirerek, “Bakanlar yeni dönemde koltuklarının gittiğinin bilinci. yapsınlar, korkunun ecele verdiği yok.Herkes geçen ekşinin hesabını adalet binası verir.Kaldı ki bu atanmış bakanlar milletvekili seçimlerine katılacaksa 16 Mart 2023 tarihi mesai bitime kadar kullanım harcaması gerekirdi.YSK’nın seçim takvimi belli.Mevcut bakanların atamayla gelmiş kamu görevlilerinden farkı yok Atanmış bakanların istifade etmemesi hangi hukukla açıklanabilir?Bu konuda nihai karar verici Yüksek Seçim Kurulu’dur.Burada da YSK üyelerine tarihi bir sorumluluk düşüyor.(DHA)

TIKLAYIN | AKP’li Elitaş: 07:00 500 TL’nin üstünde emekli maaşı olanlar için bir düzenleme yapılmayacak

TIKLAYIN | Emeklilerin bayram ikramiyesi 2 bin liraya çıktı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap