1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kripto ATM’leri Mayıs’ta Artış Gösterdi

Kripto ATM’leri Mayıs’ta Artış Gösterdi

kripto-atmleri-mayista-artis-gosterdi-q2CcWXiM.jpg

2023‘ün birinci dört ayında düşüş gösteren kripto ATM ağına, yalnızca geçtiğimiz ay yaklaşık 1400 yeni ATM eklendi.

Kripto para piyasasının yaşadığı sancılı devir, global çapta benimsenmeyi ve kullanımı tetikledi. Bilhassa kripto ATM’leri, ayı piyasasından ötürü düşüş yaşamaya ve azalmaya başlamıştı. Lakin mayıs ayında, kripto ATM ağına yaklaşık 1.400 yeni makinenin eklenmesi dikkat çekti.

Kripto ATM’leri mayıs ayında yaşadığı artış ile tekrar ilgi görmeye ve genişlemeye başladı. Bu keskin yükseliş, uzun müddettir devam eden kripto ATM düşüşünü de bilakis çevirmiş oldu.

Kripto ATM’leri Çoğalmaya Başladı

Coin ATM Radar”ın bilgilerine nazaran, global kripto ATM ağına 1.397 yeni makine eklendi. Data platformu, 2023’ün birinci dört ayında yaklaşık 6 bin kripto ATM’sinin tarihe karıştığını belirtti. Böylesine bir düşüşün akabinde geçtiğimiz ay, kripto ATM’leri genişlemeye ve yine hizmete geçmeye başladı.

FTX’in iflasıyla girilen 2023 yılında, düzenleyici çerçevenin kripto baskıları dikkat çeken bir boyuta gelmişti. Bu durum, global çapta kripto kullanımını ve benimsenmesini de tetikledi.

2023’ün başlarında, ABD ve Avrupa‘da kripto ATM’lerinin keskin bir halde azalmaya başladığı görüldü. Fakat Avustralya, Polonya ve İspanya kendi ülkelerinde bulunan kripto ATM’lerini artırdılar.

Kripto ATM’leri, kripto piyasasına fiyat bazlı tesir etmese de kripto kullanıcılarının varlıklarını fiat para ünitesine dönüştürmelerine imkan tanıyor. Bu yıl Avustralya, 223 yeni kripto ATM’siyle dünyanın en büyük üçüncü kripto ATM merkezi oldu.

Tüm sancılı süreçlerin akabinde mayıs ayında 1.397 yeni kripto ATM‘sinin ağa eklenmesi dikkat çekti. Aktüel olarak 35.069 kripto ATM’si hizmet veriyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap