İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kripto Paralara Tasfiye Operasyonu: 173 Milyon Dolar!

Kripto Paralara Tasfiye Operasyonu: 173 Milyon Dolar!

kripto-paralara-tasfiye-operasyonu-173-milyon-dolar-8gbc4SiA.jpg

Bitcoin (BTC), 2022 Yılının Haziran ayından sonra tekrar 30.000 dolara ulaşarak birçok kripto verisini derinden etkiledi.

Son haftalardaki darbelere karşın yükseliş taraflı ilerleyen BTC, 30.425 doları test ederek tasfiye datalarını sarstı. Birçok altcoin’de yüksek oranda tasfiye pahaları gözükürken, asıl fiyat hareketinin BTC’den gelmesi büyük yankı yarattı. Ayrıyeten gerçekleşen tasfiye süreçlerinin yüzde 77 oranda “short” süreçler olması, kripto piyasasının yükseliş şiddetini gösteren bir bilgi oldu.

Haberin yazımı itibariyle 30.000 dolar fiyatında seyreden BTC, adeta pimi çekilmiş bomba üzere. Bu bedellerde kalıcılık, anlık olarak fiyatı yakın vakitli uç noktalara taşıyabilir. Başlayabilecek satış dalgası ise, kısa müddette fiyatı 28.000 dolara çekebilir. Budurumlar tasfiye oranları tekrar sarsacaktır.

Bitcoin’de (BTC) Tasfiye Bedeli 100 Milyon Doları Geçti!

Son 24 saatlik vakit dilimi ele alındığında, yaklaşık olarak 3.056 BTC (107,15 milyon dolar) sürecinin tasfiye olduğu karşımıza çıkıyor. BTC’den sonraki en büyük tasfiye ise, kripto paraların bir öteki önderi olan ETH’de görüldü. Yaklaşık olarak 15.090 ETH’nin (28,99 milyon dolar) tasfiye olması, altcoin’ler içinde büyük tehlikeyi beraberinde getirdi.

Piyasanın yükselişinden sonra birçok kripto verisi derinden etkilenirken, “short” taraflı süreçte olan kripto yatırımcılarında daha fazla hareketlilik gözlemlendi. Gelen bu datalardan sonra gözler BTC’ye çevrildi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap