LoL FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

League of Legends FPS Gösterme

LoL FPS Gösterme

Çevrim içi oyunları oynarken, LoL FPS gösterme çok önem arz ediyor. Değerler görülerek özellikle adımların belirlenmesi gerekiyor. FPS değerinde ki düşme, oyunun kasılmasına neden oluyor. Bu yüzden de FPS değerlerinin mutlaka yüksek olması gerekiyor. League of Legends(LoL) tarzı rekabetin hat safhada olduğu oyunlarda özellikle,  dezavantajlı duruma düşmeniz yüksektir.        

FPS Değeri Nedir?

FPS değeri, tek saniye içinde ekrana aktarılmış olan kare sayısı olarak ifade ediliyor. Bilgisayarın ekran kartının, RAM’ının ve işlemcisinin performansını ölçme görevini FPS yapıyor. FPS değeri yüksekse, oynanan oyunda çok akıcı görüntüye sahip olabiliyor. 30 ile birlikte ileri FPS değerlerinde ki bilgisayarlarda, günümüzde ki oyunları sorun yaşamadan oynayabilirsiniz. Akıcı ve pürüzsüz oyunları oynayabilmek içinde FPS değerini 60 yapmak yeterli olacaktır. 60 ile birlikte üzeri FPS değerlerinde bütün oyunlar çok akıcı aynı zamanda da sorunsuz oynanıyor.

FPS Değeri Düşükse Neler Olur?

Eğer FPS değeri düşük durumdaysa; oyun içinde takılmalarla birlikte donmaları da yaşayabilirsiniz. Yani 1000 ms değerinde ki gecikme, 1 saniye oyunu geriden takip etmenize neden olur. Bu durum da özellikle çevrim içi oyunları oynayanlar tarafından kızgınlıkla karşılanır.

LoL FPS Ekranının Açılması

LoL FPS gösterme için; açıp kapama işlemini yapan özel kombinasyonlar yer alıyor. Kombinasyonları kullanarak kolayca FPS göstergesiyle ilgili tabloyu açmanız mümkündür… “CTRL+F” tuşuna basıp, League of Legends FPS gösterme işlemini yapabilirsiniz. Aynı zamanda da 2 tuşa basarak FPS değeri de kapanabilir. “CTRL” tuşunu kullanarak basılı tuttuğunuzda arkasından da eğer “F” tuşuna bastığınız takdirde, FPS gösterme ekranını oyunun içinde açabilirsiniz.

LoL FPS Değerinin Gözükmesi

Yukarıda ki anlatımını yaptığımız yöntemle oyun açıldığında; FPS değerleri, oyunun sağında ki üst köşede bulunuyor. Açılan değerleri kapatmak içinde; aynı tuşların kombinasyonlarını kullanmanız gerekiyor.

LoL Üzerinden FPS Değerlerinin Sohbette Paylaşılması

Takım arkadaşınızla, League of Legends oynadığınız sırada gördüğünüz FPS değerlerini paylaşabilirsiniz. Platformda sohbet bölümüne girip, “Alt” tuşunu kullanarak arkasından da; FPS değerleri üstüne tıklayabilirsiniz. Böylelikle takım arkadaşınızda, sohbet kısmında ki değerleri görebilir.

Exit mobile version