1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Mastercard’dan Yeni Kripto Para Hamlesi! İşbirlikleri Geldi

Mastercard’dan Yeni Kripto Para Hamlesi! İşbirlikleri Geldi

mastercarddan-yeni-kripto-para-hamlesi-isbirlikleri-geldi-eEg4PqLq.jpg

Küresel ödeme lideri Mastercard, Blockchain ve kripto para dünyasındaki etkisini artırmaya yönelik stratejik bir hamle yaptı. Buna göre MetaMask ve Ledger gibi kendi kendine saklama cüzdanı sağlayıcılarıyla işbirliği fırsatlarını araştırıyor. Bu açıklama, bir Web3 strateji atölyesi raporunda paylaşılan ve ödeme devinin dijital varlıklar sektörüne olan yoğun ilgisini vurgulayan bilgilerle ortaya çıktı.

Cüzdan sağlayıcıları için büyüme ve sadakati artırma

Mastercard, ödeme kartlarının cüzdan sağlayıcıları için büyüme ve kullanıcı sadakatini artırmadaki rolünü kabul ediyor. Bir ödeme kartı sunarak, bu cüzdan firmaları ek gelir akışları yaratıyor. Diğer taraftan Mastercard’a göre aktif kullanıcı tabanlarını önemli ölçüde artıracak. Öte yandan, kart sahiplerine kripto para bakiyelerini kullanmaları için sorunsuz bir yol sağlıyor. Böylece genel kullanıcı deneyimi geliştiriliyor.

Bununla birlikte, cüzdan sağlayıcıları yeni bir bölgede bir kart sunarken genellikle kaynak yoğun zorluklarla karşılaşıyorlar. İşte tam da bu noktada Mastercard, kart çıkaran ortaklarıyla birlikte değerli bir destek sunabilir. Sunumda, Mastercard’ın küresel ihraç için stablecoin tabanlı zincir içi uzlaştırma yöntemlerini araştırdığı vurgular arasında. Ayrıca uygun maliyetli, yüksek hızlı Blockhain çözümlerinin entegrasyonunu içeren yeni modelleri araştırdığı da vurgular arasında.

Mastercard’ın kripto para alanına bağlılığı

Bir Mastercard sözcüsü, şirketin kripto para alanına olan bağlılığını vurgulacı. Buna göre yenilikçi ürünler ve çözümler aracılığıyla yaklaşımını teyit etti. Bunlar arasında Mastercard Multi-Token Network, Crypto Credential yer alıyor. Ayrıca, CBDC Partner Programı ve Web2 ile Web3 teknolojileri arasındaki boşluğu dolduran yeni kart programları da var. Mastercard’ın dijital varlıklar alanında şeffaflık ve güvene olan bağlılığı bu girişimlerin merkezinde yer alıyor.

Piyasa koşulları ve düzenleyici belirsizliklerin yarattığı zorluklar söz konusu. Buna göre büyük kredi kartı ağları kripto para birimlerini entegre etme yolunda önemli adımlar atıyor. Bu yılın başlarında Mastercard, piyasaya yeni kripto kart programları getirmeye odaklanan Engage programını açıkladı. Önde gelen bir rakip olan Visa da Ethereum gaz ücretleri gibi sorunları ele almak üzere sınır ötesi ödemeler için stablecoin ve Blockchain teknolojisinin entegrasyonunu aktif olarak araştırıyor.

Yol haritası dikkat çekiyor

Mastercard’ın yakında açıklayacağı franchise standartları gündemde. Buna göre, ortak firmalar için yönergeler belirlemeye bakıyor. Ayrıca, tüketicinin korunmasını sağlamaya, fiyat rekabetini teşvik etmeye ve işlem izleme gerekliliklerini uygulamaya hazırlanıyor. 2021’de CipherTrace’in satın alınması dikkat çekmişti. Buna göre, Mastercard’ı Blockchain analitiği ve izleme hizmetleri sunma kabiliyetiyle konumlandırmıştı. Böylece bu son gelişmeler kripto para alanında güven ve güvenliği sürdürme taahhüdünü daha da güçlendiriyor.

Mastercard tarafından ortaya konan yol haritası, önerilen standartlar onaylandıktan sonra bir sonraki önemli adıma da işaret ediyor. Buna göre Kriptokoin.com olarak baktığımızda ilk pazar olarak Avrupa Birliği (AB) veya Birleşik Krallık’ı (İngiltere) hedefleyen bir kartın çıkarılması olacağını gösteriyor. Bu stratejik yaklaşım, Mastercard’ın gelişen Blockchain ve kripto para dünyasındaki proaktif duruşuna işaret ediyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap