1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Pixel 8 Pro’da kullanılacak sensör ortaya çıktı

Pixel 8 Pro’da kullanılacak sensör ortaya çıktı

pixel-8-proda-kullanilacak-sensor-ortaya-cikti-adBjMncz.jpg
Pixel 3 prestiji ile uzun yıllar birebir kamera sensörünü kullanan Google, 2021 yılında tanıttığı Pixel 6 serisi ile sensör değişime gitmişti. Pixel 6 serisi ile büyük oranda Samsung bileşenleri kullanmaya başlayan Google, yeni kuşak aygıtlarında da benzeri bir karar izleyecek. 

Pixel 8 Pro, ISOCELL GN2 sensörü ile gelebilir

Taşınabilir teknoloji dünyasında emniyetli bir kaynak olarak bilinen Ice Universe, Twitter üzerinden değerli bir tez paylaştı. Bu argümana nazaran Pixel 8 Pro, Samsung’un en büyük kamera sensörü olan ISOCELL GN2’den güç alacak. 1/1.12 inç büyüklüğünde olan sensör, 50MP çözünürlüğe sahip. 1.4μm boyutunda pikseller sunan eser, 4 piksel birleştirmesi yaparak düşük ışıkta yüksek performans sunabiliyor. Ayrıyeten sensör, remosaic algoritması kullanarak 100MP imgeler elde edebiliyor lakin Google muhtemelen bu özelliği kullanmayacaktır.

Samsung’un fizikî olarak en büyük sensörü olan GN2; 8K@30fps, 4K@120fps ve FHD@480fps görüntü kayıtlarına da müsaade veriyor. Staggerd HDR ile daha az güç tüketen GN2, Pixel 8 Pro için yerinde bir karar olacağa benziyor. Bakalım Google, standart Pixel 8 için de bu sensörü kullanacak mı?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap