1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri 2020
6

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds),  2017 senesinde Güney Kore merkezli oyun şirketi olan Bluehole tarafından piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürülür sürülmez PUBG, oyun severler tarafından büyük ilgi toplamıştır. PUBG, oyun severlerden çok fazla ilgi görünce mobil oyuncuları içinde ayrıyeten; PUBG Mobile platformunu geliştirip, piyasaya sundu… PUBG Mobil, oyun severlerden tam not alınca bu severde Bluehole şirketi, ücretsiz oynanabilen, PUBG Lite oyununu geliştirdi.

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri 2020

Bluehole şirketi tarafından geliştirilen PUBG Lite oyunu, dünyada çok fazla ses getirdi. Oyun çok fazla ilgi görünce de doğal olarak, hakkında çok fazla merak edilen konular oldu. PUBG Lite sistem gereksinimleri 2020 merak edilen konuların başında yer alıyor. O yüzden bizde tüm meraklı oyun severler için yazımızda konuyu detaylı şekilde anlattık…

PUBG Lite sisteminde önerilen gereksinimleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 4 GB depolama alanına sahip olmalıdır.
 • Intel Core İ5 2.8 GHz işlemciden oluşmalıdır.
 • Windows 8, 64-bit Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemlerinden oluşmalıdır.
 • 8 GB RAM belleğe sahip olmalı.
 •   AMD Radeon HD 7870 ya da NVIDIA Geforce GTX 660 oranlarında ekran kartına sahip olmalıdır.

PUBG Lite minimum sistem gereksinimleri

 • 4 GB RAM bellekten oluşuyor.
 • 4 GB depolama alanı bulunuyor.
 • Windows 8, 64-bit Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemine sahip…
 • Intel Core i3 2.4 GHz işlemcisi var.
 • Intel HD Graphics 4000 ekran kartı var.

PUBG Lite Kaç GB?

PUBG Lite oyununun boyutu, 4 GB oranında geliştirilmiştir. Ancak sonra ki gelecek güncellemelerle birlikte oyunun diskte ki kapladığı alanda değişebilecek… Steam üzerinden de satışı yapılan PUBG’in tam sürümü, sistem hafızalarında da 30 GB oranlarına yakın yer kapladığını söyleyebiliriz. PUBG Lite oyunu için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor.

PUBG Lite Hakkında Bilinmeyenler

Oyun severlerin çok sevdiği savaş oyunlarından PUBG, öncelikle bir adet modla başlayıp sonrasında Battle Royale türünde popülerliğini hep devam ettirmiştir. Battle Royale ilk aşamalarda, DayZ isimli oyunda mod özelliğiyle tanınmıştır. Zamanla oyunun modu şeklinde ki tür, oyun konsepti haline H1Z1’de geldi. Bu haliyle oyun sektöründe de, olumlu tepkiler aldı. Günümüzdeyse PUBG, büyük ilgi gördüğü Lite sürümüyle çoğu platformlarda hala oynanıyor.

Battle Royale Türü

Battle Royale oyunları genel teması şu şekildedir: Belirli bölgelerde birbiriyle savaşan ve sonrasında da hayatta kalmayı amaçlayan kişilerin mücadelesidir… Mod basit çatışma sürecinden oyunda fazlasıyla uzaklaşıyor. Oyuncuların savaşmaları gereken haritada ki bölgeleri çok daralmaya başlıyor. Böylelikle savaş alanı da oyuncular için önemli ölçüde zorlaşıyor. Bunun sonucunda oyuncuların arasında hem rekabet artarken hem de çatışmanın verdiği heyecanda üçe katlanıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap