Telefona Virüs Girdiği Nasıl Anlaşılır?

Telefona virüs girdiği nasıl anlaşılır? Telefonuma virüs girdi, nasıl anlarım? gibi merak edilen konular hakkında tüm detaylar makalemizde...

telefonuma virüs girdiğini nasıl anlarım

Akıllı telefonunuzun saldırıya uğrayıp uğramadığını bilmek istemez misiniz? Saldırganların bir “virüs bulaşmış uygulama” aracılığıyla telefonunuzun kan dolaşımına kötü amaçlı yazılım enjekte ettiğine dair bir gösterge verebilecek tetikte olabileceğinizi gösteren bazı işaretler var. Bu liste The Sun tarafından yayınlandı ve onları hatırlamaya çalışmalısınız, özellikle de çoğu insan size bağıran, telefonunuzun hacklendiğini söylemeye çalışan bu önemli işaretlerden habersiz olduğundan.

İlk işaret, telefonunuzun performansında bir düşüş. Uygulamaların yüklenmesi çok uzun sürüyorsa veya rastgele çöküyorsa, telefonunuz saldırıya uğramış olabilir. Bir şeylerin yolunda gitmediğinin bir başka iyi işareti de telefonunuzdaki pillerin çok hızlı bitmesidir. Kötü amaçlı yazılım arka planda gizlice çalışırken, virüslü uygulamanın bir yerden güç alması gerekiyor ve bu, telefonunuzun pilinden burnunuzun dibinde geliyor.

Telefonunuzun pil ömrü çok çabuk bitiyor veya sürekli ısınıyor mu?

Kötü amaçlı yazılım, (virüs) olabilir. Aynı şekilde, sınırsız bir veri planınız yoksa ve ayın başlarında normalden daha erken veri azaldığını fark ederseniz, bunun video oyunu takıntınızla hiçbir ilgisi olmayabilir ve bunun sonucu olabilir. Telefonunuzun çalıştırdığı kötü amaçlı yazılım. Ve internet faturalarınız sebepsiz yere artıyorsa, bunun bilmediğiniz bir nedeni olabilir. Bu gibi teknoloji yazılarına ve hayat kurtaracak teknoloji makalelere ulaşmak için teknoloji blogu sitesini ziyaret ederek teknoloji hakkında öğrenmek istediğiniz bir çok bilgiye kolayca erişebilirsiniz.

Telefonunuzun ekranında çok fazla açılır pencere mi görüyorsunuz? Eğer öyleyseniz, telefonunuza reklam yazılımı bulaştığına dair bahse girebilirsiniz. Bu, cihazınızda ortaya çıkan tüm bu reklamlardan sorumlu olan bilgisayar korsanı için iyi bir gelir sağlayabilir.

Telefonunuzun aşırı ısınması için kötü amaçlı yazılım dışında başka nedenler olsa da, bu, telefonunuza virüs bulaştığının bir işareti olabilir.

Telefonunuzun performansını yakından izleyin ve bir şeylerin ters gittiğinin ilk işaretinde, işler kontrolden çıkmadan önce bir virüsten koruma uygulaması yüklemeye bakın.

Birçok farklı türde kötü amaçlı yazılım vardır. Adware, telefonunuzun kullanıcı arayüzünde otomatik olarak reklamlar oluşturarak hacker gelirini ödeyecektir. Diğer kötü amaçlı yazılım türleri, telefonunuzu uzaktan kontrol edebilir ve kameranızı ve diğer özelliklerinizi ele geçirebilir. Diğerleri, istemediğiniz ve asla talep etmediğiniz yüksek fiyatlı hizmetlere (genellikle mesajlaşma servisleri) izinsiz olarak kaydolur. Bu tarz teknoloji haberlerine erişebileceğiniz muhteşem hazırlanmış teknobilim sitesine giriş yaparak teknolojiye dair merak edilenlere dair bilgi sahibi olun!

Diğer kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar korsanının paranızı çalmak için bankacılık uygulamalarınıza erişmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Konu hack olduğunda çoğu zaman amaç, hacker tarafından ele geçirilebilmesi için sizi paranızdan ayırmaktır.

Exit mobile version