1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Telegram Mesajları Türkçeye Çevirme Nasıl Yapılır?

Telegram Mesajları Türkçeye Çevirme Nasıl Yapılır?

telegram-logo-164250285516x9.jpg

Telegram, zorlu rakip olarak mesajlaşma platformları yarışında kalmak için, 12. güncellemesinde, uygulamayı daha etkileşimli hale getirmeye ve pazardaki rakibi WhatsApp ile baş başa kalmasına yardımcı olan bir dizi özellik sundu. Özellikler listesi arasında Telegram’a bir ayrıcalık dokunuşu ekleyen bir özellik var. Telegram mesajlara çeviri özelliği! Peki telegram mesajları türkçeye nasıl çevirilir? İşte detaylar…

Telegram, kullanıcıların mesajları istedikleri dile çevirmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Ayrıca, çeviri, uygulamanın kullanıcı arayüzü içinde yapılacak ve onu kullanımı erişilebilir bir işlev haline getirecektir. Uygulama içi çevirmen, mesajları anında tercih ettiğiniz dile çevirir. Bu özellik henüz Whatsapp’ta kullanılamıyor.

Telegram Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği Telegram hesabınızda nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  • Telegram uygulamasını açın.
  •  Üç çizgi şeklinde olan simgeyi seçin.
  • Şimdi, ‘Ayarlar’ı seçin. Ayarlar sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Listelenen ‘Dil’ seçeneğini bulacaksınız. üzerine dokunun.
  • Burada Telegram tarafından sunulan dillerin listesini göreceksiniz. Ekranın üst kısmında, yanında bir geçiş düğmesi bulunan ‘Çevir Düğmesini Göster’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Özelliği etkinleştirmek için açın. Açtığınızda, özelliğin mesajı çevirmesini istemediğiniz dilleri seçebileceğiniz yeni bir seçenek görünecektir.

Etkinleştirildiğinde, bir mesaja dokunabilir ve beliren açılır pencereden mesajın dilini dönüştürmek için tercüme seçeneğini seçebilirsiniz.

2 Ocak’ta uygulamada kullanıma sunulan güncelleme, QR kodları ve mesajlara verilen tepkileri de içeriyordu. Bir başka ilginç özellik de, gönderenin mesajın bir kısmını gizlemesine izin veren gizli veya spoiler metinleridir. Alıcı gizli kısma dokunana kadar vahiy yapılmaz. Bu özellikler hem Android hem de iOS kullanıcıları için mevcuttur.

Telegram’a gelen yeni özellik ile istediğiniz dildeki mesajları otomatik olarak Türkçeye çevirebileceksiniz. Açılır pencereden mesajın dilini çevirmek için tercüme seçeneği ile telegram çeviri özelliği kullanılabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap