1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Tinder’a Çöpçatanlık Özelliği Geliyor: Arkadaşlarınıza, “Bence Bi’ Görüşün” Gibi Tavsiyeler Verebileceksiniz

Tinder’a Çöpçatanlık Özelliği Geliyor: Arkadaşlarınıza, “Bence Bi’ Görüşün” Gibi Tavsiyeler Verebileceksiniz

tindera-copcatanlik-ozelligi-geliyor-arkadaslariniza-bence-bi-gorusun-gibi-tavsiyeler-verebileceksiniz-Gedxeqkb.jpg

Tinder isminde bir uygulama uzun vakittir uygulama mağazalarında yer alıyor. Uygulamanın emeli ise insanların karşılıklı olarak birbirlerini beğenmeleri durumunda görüşmelerini sağlamak. Bu yüzden de bilhassa hayatında birinin olmasını isteyen şahıslar sıklıkla uygulamayı kullanırken arkadaşlarına da fikirlerini sunuyor. 

Tinderda bunun farkında. Firmanın elindeki bilgilere nazaran yalnız şahısların %75’ten fazlası, en azından ayda bir kere arkadaşlarıyla bağlar hakkında konuşuyor. Bu konuşmalarda da bir noktada iş, insanların çöpçatanlık yapmasına gidiyor. Tinder artık bu misyonu Tinder Matchmaker ile üstlenmeye hazırlanıyor.

“Bence bir görüşmenizde yarar var” diyebileceğiz.

Tinder Matchmaker özelliğiyle bir potansiyel eşleşmeyi, arkadaşımız Tinder kullanıcısı olsun yahut olmasın paylaşabileceğiz. Böylelikle arkadaşlarımız potansiyel eşleşmeyi gördüklerinde bize “Yok kanka, sana nazaran değil bu” ya da “Ooo bunu kaçırma” diyebilecek, ya da potansiyel partner adayı için “Aaa bu şey değil mi ya, bizi Burhan’ın eski sevgilisi” üzere bilgileri bizimle paylaşabilecekler. Böylelikle bir potansiyel eşleşmeyi daha gerçekleşmeden arkadaşlarımızla değerlendirebileceğiz

Konuyla ilgili açıklama yapan Tinder’ın Pazarlama Müdürü Melissa Hobley, “Yıllardır, yalnız olan bireyler Tinder’da bir eşleşme bulmak için arkadaşlarından yardım istedi ve artık Tinder Matchmaker ile bunu kolaylaştırıyoruz. Tinder Matchmaker, güvendiğiniz etrafları randevu maceranızın bir kesimi haline getiriyor ve görmezden gelebileceğiniz olasılıkları size yakın olanların gözünden görebilmenize yardımcı oluyor.” sözlerini kullandı. 

Seçilen bir profil için Tinder Matchmaker oturumu başlatıldığında, kullanıcılar özel linklerini 24 saatliğine 15 arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Davet edilen bireyler Tinder profillerine giriş yapabilecek ya da konuk olarak kullanıma devam edebilecekler. Bu süreçte “çöpçatanlar“, kullanıcıya profiller önerebilecek lakin onların yerine ileti atamayacak ya da etkileşime giremeyecekler. Tavsiye edilen profillerde “Tavsiye edilen” ibaresi yer alacak. Özellik birinci olarak ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Tayland, Birleşik Krallık ve Vietnam‘da kullanılabilecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap