1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ünlü yatırım şirketinden ters köşe: BTC yükselirken satışa geçti

Ünlü yatırım şirketinden ters köşe: BTC yükselirken satışa geçti

unlu-yatirim-sirketinden-ters-kose-btc-yukselirken-satisa-gecti-FDnfyGZj.jpg

Bitcoin fiyatının 35 bin doları geçmesinin akabinde Ark Invest beklenmedik bir piyasa atılımı yaptı ve elindeki kimi kripto paylarını sattı.

Piyasa şaşkın

Bitcoin’e yönelik yükseliş duruşuyla tanınan kurucu Cathie Wood’un idaresindeki Ark Invest, piyasayı şaşırttı. Firma, Coinbase ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) payları de dahil olmak üzere kripto stoklarının bir kısmını elden çıkardı.

Bitcoin’in tekrar dirilişi, kripto pazarını kasıp kavuran olumlu bir rüzgarı da beraberinde getirerek kripto merkezli pay senetlerinin fiyatlarını artırdı.

Coinbase ve Grayscale Bitcoin Trust, pay fiyatlarında kıymetli bir artışa şahit olanlar ortasında yer aldı. COIN yüzde 16 artışla 89 dolara yükseldi ve GBTC’nin payları yüzde 10 artışla 27 dolara ulaştı.

Ancak Ark Invest, alışılagelmişin bilakis Coinbase ve GBTC paylarının yaklaşık 5,8 milyon dolarlık kısmını elden çıkardı. Ayrıyeten firma, GBTC’nin 100 bin 739 payını 24,70 dolardan satarak toplamda yaklaşık 2,48 milyon dolara ulaştı.

Ayrıca Ark Invest farklı bir atak daha yaparak Robinhood’un 259 bin 628 payını satın aldı. Yatırım stratejisindeki bu değişim, firmanın GBTC’de değerli bir duruma sahip olduğu ve 130 milyon dolarlık büyük bir fonla GBTC’nin en büyük ikinci hissedarı olduğu bir vakitte gerçekleşmiş oldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap