1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Windows 10 Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır?
1

Microsoft’un işletim sistemi olan Windows 10 dünyada en çok kullanılan işletim sistemidir. Windows’un bu başarısı tabi ki hemen gelen bir başarı değildir. Windows Dos ile başlayan işletim sistemi serüvenine Windows 10 ile devam ettirmektedir. Windows 10 özellikleri arasında olan bu özellik halen çoğu kişi tarafından karmaşık ve zor bulunuyor. Bu yazımızda sizlere Windows 10 cihazımı bul özelliğini anlatmaya çalışacağız.

Windows 10’da Cihazımı Bul

Windows 10 cihazımı bul özelliğini aktif etmek için öncelikle ayarlar sekmesine girmeniz gerekmektedir. İşlemlere, bilgisayarda Windows tuşuna bastıktan sonra açılacak olan ayarlar sekmesinde şu adımları sırasıyla uygulayacağız;

Ayarlar, güncelleştirme ve güvenlik oradan cihazımı bul özelliğini aktifleştirmemiz yeterli olacaktır.  

Ayarlar sekmesinden cihazımı bul windows10 özelliğini aktif ettikten sonra Microsoft hesabınızla istediğiniz yerden cihazınızın konumu takip edebilirsiniz.

Windows 10 Cihazımı Bul Özelliğinin Faydaları

Bazen cihazlarımızın nerede olduğunu bulmakta zorlanabiliyoruz. Windows 10 cihazımı bul özelliği ile ücretsiz bir şekilde cihazımızın konumu takip edebilmekteyiz. Sadece unutulma vakasında değil cihazımızın çalınma gibi olumsuz durumlarında da bu özellik oldukça fazla işimize yarayacak. Cihazlarımızı tek bir Microsoft hesabı ile takip etmek bizlerin yararına olan oldukça güzel bir gelişme.

Microsoft böyle özellikleri kullanıcılarına ücretsiz sunması kullanıcılar tarafından Microsoft’un geri bildirimlerine pozitif olarak yansımaktadır. Bu gibi özelliklerin her kullanıcıya ücretsiz sunulması gerekmektedir. Umarım diğer firmalarda Microsoft gibi bu özellikleri ücretsiz bir şekilde kullanıcının erişimine sunarlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Cihazımız kaybolduğunda bu tarz hizmetler gerçekten hayat kurtarıcı öneme sahip oluyor. Bu hizmetleri kullanmakata fayda var, makale için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir