1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Xiaomi kullanıcılarına bir kötü bir de iyi haberimiz var

Xiaomi kullanıcılarına bir kötü bir de iyi haberimiz var

xiaomi-kullanicilarina-bir-kotu-bir-de-iyi-haberimiz-var-KjPzRUAm.jpg

Xiaomi’nin Android arayüzü MIUI, pazardaki en eski örneklerden biri. Geçmişte yazılım kalitesi sayesinde öne çıkmıştı, lakin son vakitlerde bütçe dostu aygıtlarda yaşanan kalite düşüşü nedeniyle bu itibar azaldı.

Xiaomi kümesinin büyük ölçüdeki akıllı telefon satışları, MIUI’nun aylık faal kullanıcı sayısının 600 milyonu geçmesine yol açtı. Bu durum, yarım milyardan fazla kullanıcının her gün bu yazılıma bağımlı olduğunu gösteriyor.

MIUI’nun yeni bir sürümünün gelmesi münasebetiyle pek çok kullanıcıyı etkileyecek. Kestirimlere nazaran bir sonraki sürümün MIUI 14.5 olması bekleniyordu. Fakat ortaya çıkan bir rapor, bu sürümün yayımlanmayacağını belirtiyor.

Xiaomi’nin yeni MIUI 15 sürümü üzerinde, Android 14 temelinde çalıştığı bilgisi duyum hesaplarına yansıdı. Xiaomi’nin MIUI 14.5’i yayımlamaktan vazgeçtiği ve artık de MIUI 15 üzerine odaklandığı belirtiliyor.

Xiaomi kullanıcılarına bir makus bir de güzel haberimiz var

Bu durum, Xiaomi’nin Android 14’ü MIUI 15 için uyarlamak üzerinde çalıştığını gösteriyor. Böylelikle MIUI 15 güncellemesini alacak aygıtların, Android 14’e de güncelleneceği tabir ediliyor.

Bunun yanında, Android 13 tabanlı MIUI 15 sürümlerinin de gelebileceği belirtiliyor. Çünkü Xiaomi, daha eski akıllı telefonlar için evvelki Android versiyonlarına dayalı yeni MIUI sürümlerini sunma konusunda biliniyor.

Her ne kadar şimdi tam olarak net olmasa da, bu gelişmelerin nasıl şekilleneceğini vakit gösterecek. Ancak yazılımın test etabına yaklaştığını düşünürsek, yeni özellikler hakkında bilgi almak üzere kısa bir müddet bekleyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap