1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yakında Oppo, Xiaomi ve Vivo Telefonlar Arasında Aktarım Kolaylaşacak: Daha Fazlasını Bilin

Yakında Oppo, Xiaomi ve Vivo Telefonlar Arasında Aktarım Kolaylaşacak: Daha Fazlasını Bilin

1627283897_news18_logo-1200x800.jpg

Son güncelleme: 24 Mart 2023, 17:33 GMT

Oppo, Xiaomi ve Vivo telefonlar milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve kolay aktarım iyi bir hamle

Oppo, Xiaomi ve Vivo telefonlar milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve kolay aktarım iyi bir hamle

Üç Çinli markanın da pazarda sağlam bir tüketici tabanı var ve insanlar artık verileri taşımayı kolay bulacak.

Medyada Cuma günü çıkan haberlere göre, üç Çinli teknoloji markası OPPO, Vivo ve Xiaomi, kullanıcıların Apple’ın ülkedeki artan pazar payını ele geçirmek için cihazları arasında veri aktarımı yapmasına izin vermek için el ele verdi.

South China Morning Post’un haberine göre, üç akıllı telefon üreticisi Weibo hesaplarında anlaşmayı duyurdu ve kullanıcılarının sistem ve uygulama verilerini “bu markalardan herhangi birine ait yeni bir telefona sorunsuz bir şekilde” taşıyabileceğini söyledi.

2019’da Oppo, Vivo ve Xiaomi, Apple’ın AirDrop işlevini yansıtan bir kablosuz aktarım protokolü oluşturdu.

Google Drive hizmeti, Çin anakara pazarında satılan telefonlarda mevcut değildir ve Çin’deki çoğu kullanıcı üçüncü taraf veri aktarım uygulamalarına güvenmektedir.

Ancak Apple iPhone kullanıcıları, iCloud hizmeti veya Bluetooth ve Wi-fi bağlantısı aracılığıyla verileri doğrudan yeni bir iOS aygıtına taşıyabilir.

Raporda, “Çin’in akıllı telefon pazarının neredeyse yarısını ortaklaşa kontrol eden Xiaomi, Vivo ve Oppo arasındaki yeni ortaklık, geçen yıl ülkenin akıllı telefon satışlarında on yıl içindeki en sert düşüşü görmesinden sonra geliyor.”

Ancak Çin’in akıllı telefon pazarı yeni yıla iyi bir başlangıç ​​yaptı ve 2023’ün başında satışlar her hafta hızla artarak 7 milyonun üzerine çıktı.

Beş haftanın dördünde satışlar, 2022’de pandeminin zaman zaman Çin şehirlerine musallat olduğu bir seviye olan 6 milyonun üzerinde kaldı.

Counterpoint Research’ün bildirdiğine göre, Çin Yeni Yılı sezonu da bu yıl normalden daha erken başladı ve haftalık satışların 2023’ün başında dipten çıkmasına yardımcı oldu.

Apple, Ocak ayında satış payı açısından Çin’in en büyük orijinal ekipman üreticisi (OEM) olmaya devam etti ve satışları bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 6 arttı.

Çin’deki akıllı telefon pazarı, yıllık satış büyümesi açısından 2017’den sonra daraldı. 2022’nin dördüncü çeyreği, bir önceki yıla göre yüzde 15 düşüş kaydederek büyük OEM’lerin güvenini sarstı ve piyasa beklentilerini daha da kararttı.

hepsini oku Son Teknoloji Haberleri Burada

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap