İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. YouTube’dan, Premium abonesi olmayanları kızdıracak yeni karar

YouTube’dan, Premium abonesi olmayanları kızdıracak yeni karar

youtubedan-premium-abonesi-olmayanlari-kizdiracak-yeni-karar-WmlIbVPh.jpg

YouTube’un abonelerini premium üyelik düzeyine çekme yaklaşımının bir kısmı de, kullanıcıları bıktırarak ödeme yapacak kadar sinirlendirmek üzere gözüküyor. Örneğin, reklamlar, fiyatsız üyelik düzeyinde hayli can sıkıcı olabiliyor ve pek çok kullanıcı yalnızca bundan kurtulmak için YouTube Premium’a üye oluyor. Ve bu durum yakın gelecekte daha da hudut bozucu olabilir. YouTube, çok yakında TV uygulamalarında çok daha can sıkıcı üzere görünen birtakım değişiklikler yapabilir.

Şirket, bu hafta düzenlediği YouTube Brandcast aktifliği sırasında, atlanamayan 30 saniyelik reklamların yakında TV’lere geleceğini doğruladı. Kısa bir müddet evvel bir istatistikte görüldüğü üzere, tüm YouTube izlemelerinin yarısından biraz daha azı TV’lerde gerçekleşiyor. Bu da YouTube’un, izleyiciler için birebir alandaki öbür pek çok markaya nazaran çok daha değerli bir Netflix rakibi olduğunu açıkça gösteriyor.

YouTube, reklamsız YouTube Premium’a kaydolmamış olanlar için atlanamayan 30 saniyelik reklamlara ek olarak, TV’lere de “duraklatma deneyimleri” getiriyor. Bu değişikliklerin ne vakit devreye gireceğine dair net bir tarih bildirilmemiş olsa da, bu ek reklam biçimi, bir içeriği her duraklattığınızda ekranınızda gerçekleşiyor.

Kısacası, kullanıcıları YouTube Premium’a yöneltmek için nitekim can sıkıcı kimi kararlar alınıyor üzere gözüküyor. Ayrıyeten, reklam engelleyici eklentilere karşı alınan kararları da unutmamakta yarar var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap