İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. ZenMate Çalışmıyor Sorunu (Çözümü)

ZenMate Çalışmıyor Sorunu (Çözümü)

Zenmate Windows Çalışmıyor Sorunu
4

ZenMate çalışmıyor sorunu, internet kullanıcılarının inanılmaz başını ağrıtıyor. Yasakları ve sansürleri ortadan kaldırmak için kullanılan ZenMate ile erişim engeline takılan tüm uygulamalara, sitelere ulaşmak mümkündür… Bağlantı konumunu farklı ülkede göstererek ZenMate sayesinde internette özgürce dolaşabilirsiniz.

ZenMate Nedir?

Kimliği gizleyerek, web sitelerinde güvenli şekilde ZenMate sayesinde gezinebilirsiniz. Proxy ve VPN ikilisinin oluşturduğu ZenMate sistemi; internet tarayıcınızda eklenti şeklinde olmalıdır. Herhangi web sitesini ziyaret edeceğiniz zaman; erişmeyi düşündüğünüz web sitesi mutlaka ZenMate sunucularına iletiliyor. Böylelikle ZenMate sunucuları da erişmeyi düşündüğünüz site verilerini sizlere sunuyor.

ZenMate Windows Programı Çalışmıyor Sorunu Nedir?

ZenMate Windows programı çalışmıyor sorunu ile karşılaştıysanız bu genellikle; dosyalarda ki bozukluktan veya uygulamada ki hizmetin geçici şekilde kapanmasındandır. Zenmate çalışmıyor sorunu bu şekilde de karşımıza çıkmakta.

ZenMate Windows Programı Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Server Durumunun Kontrol Edilmesi:

ZenMate programı, popüler uygulama olması dolayısıyla arada yoğunluktan kaynaklı olarak siber saldırılarla karşılaşabiliyor. Bu olaylarda direkt programa erişmeyi engelleyebiliyor.

  • Tarayıcınızda ki arama bölümüne, “ZenMate Server Status” yazıp aratmanız gerekiyor.
  • Arama sonunda karşınıza gelen ekranda, erişimle ilgili problem varsa ve uyarı veriyorsa bu uyarının kalkmasını beklemelisiniz. ZenMate ekipleri bu sorunların ortadan kalkması için çalışmalar yapacaktır.

Fakat karşınıza hiçbir uyarı gelmediyse de şu aşamaları uygulamanızı öneriyoruz:

Ağ Bağlantısının Kontrol Edilmesi:

ZenMate programının aktif şekilde çalışabilmesi için internet bağlantısının mutlaka olması gerekiyor. Bilgisayarınızın bağlı olduğu internette eğer sıkıntı mevcutsa ZenMate programı asla doğru çalışmaz.

Bilgisayarın Yeniden Başlatılması:

ZenMate programı çalışmıyor sorununun diğer çözümüyse, bilgisayarın yeniden başlatılmasıdır. Bilgisayarı yeniden başlatarak, ağ dosyaları da dahil olmak üzere tümü dosyanın yeniden başlatılması ile oluşacak olumsuz durumların ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Programın Kaldırılması:

Yukarıda aşamalar eğer sorununuzu çözmediyse, programı bilgisayardan kaldırarak tekrardan kurmalısınız.

ZenMate Programının Kaldırılması İçin Gerekli Olan Yöntemler

  1. Yöntem: Öncelikle ZenMate simgesinde sağ tıklayınız. Tıklama sonrasında menü karşınıza çıkacak. Menüden de dosya konumu ile ilgili butonu tıklayınız. Dosya konumu açıldıktan sonra da ZenMate programını kurulu olan kısma yönlendirileceksiniz. Konumdan programı kaldırabilmek için de uninstall dosyasını bularak çift tıkladığınız takdirde program bilgisayardan silinecek.
  2. Yöntem: Bilgisayarınızda ki arama bölümüne; “programı kaldır” yazarak karşınıza çıkacak olan simgeye tıklamalısınız. “Denetim Masası>Programlar> Program Kaldır” kısmından da gitmeniz mümkündür… Karşınıza bilgisayarda yüklü halde ki tüm programlar çıkacak. Bu bölümden de; Zenmate programına eğer çift tıklarsanız programı bilgisayardan kolayca kaldırmış olursunuz.

ZenMate Eklenti Çalışmıyor Sorunu-Çözümü

“Ağ bağlantısını kontrol etmek” ve “Server Durumunu Kontrol etmek” çözümlerini deneyip eğer olumsuz sonuçlar aldıysanız aşağıda ki yöntemleri denemelisiniz.

  • Google Chrome tarayıcısı sağ üst tarafında ki yer alan yapboz işaretiyle birlikte eklentileri gösterilmektedir. Gösterilen o işareti tıklamalısınız.
  • Chrome üzerinde ki aktif eklentilerle uzantılar karşınıza gelecek. Buradan da ZenMate simgesi olan yere tıklayarak, kaldır seçeneğini mutlaka seçmelisiniz.
  • Kaldırma işlemi bittikten sonra da Chrome mağazasından mutlaka ZenMate VPN platformunu indirmelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra büyük bir ihtimalle ZenMate eklenti çalışmıyor sorunu çözüme kavuşmuş olacak.

Aynı zamanda ZenMate eklenti çalışmıyor sorununu; tarayıcıyı sıfırlayarak ya da kaldırarak da çözüme kavuşturabilirsiniz. Bahsettiğimiz yöntemleri uyguladığınız takdirde ZenMate çalışmıyor sorunu %99 ihtimalle çözümlemiş olacaksınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap